Elektronický recept

OČKOVÁNÍ COV 19 v naší ordinaci

20. 5. 2021

Vážení pacienti, naší ordinaci bylo přiděleno 100 dávek vakcíny Moderna, tyto dávky jsme vyočkovali napříč věkovým spektrem. 

Nyní se nám jeví, že není velký zájem o očkování v naší ordinaci. Problémem je také to, že můžeme objednat vždy pouze 100 dávek příslušné vakcíny, ne více, ne méně. V případě vakcíny Johnsson je to 50 dávek. Poté musíme na jeden očkovací termín pozvat klienty vždy po 10 – musí se vyočkovat celá lahvička s 10 dávkami.

Pokud máte zájem o očkování, hlaste se nadále centrálně do očkovacího centra (nejbližší zde v ON Jičín), přes stránky www.mzcr.cz

Situaci průběžně sledujeme, aktuální informace vždy zde. 

Domníváme se, že OČKOVÁNÍ je jediná možnost, která nás může vrátit k životu, kdy se budeme moci vídat s našimi blízkými, chodit do práce, do školy, případně cestovat.

Nemá smysl zabývat se preferencí určité VAKCÍNY, všechny vakcíny, které se v naší republice aplikuji mají požadovaný efekt a to je snížení nemocnosti a nutnosti hospitalizace až na nulové hodnoty. Jinými slovy, i kdybyste po očkování onemocněli, průběh nemoci bude mírný a jistě neskončí pobytem v nemocnici nebo fatálně /takovou až 100% účinnost deklarují všichni výrobci/.

Dávat do souvislosti vakcíny se vznikem koagulopatie je při nejmenším zavádějící, např. hormonální antikoncepce zvyšuje riziko tohoto onemocnění prokazatelně a mnohem častěji a podává se nadále po celém světě.